OOSTENDE RAVERSYDE

ATLANTIKWALL RAVERSYDE (WO I & WO II)
Workshop, demonstratie, rondleiding en improvisatietheater

In Raversyde duik je in twee wereldoorlogen. Bezoek het recent vernieuwde Batterij Aachen, met bunkers uit WO I. Of ga op verkenning in Batterij Saltzwedel Neu, een bunkercomplex uit WO II. Wie meer wil weten over het leven in het middeleeuws vissersdorp Walraversijde kan ook een bezoekje brengen aan ANNO 1465. Er zijn activiteiten voor jong en oud. Het belooft een boeiende mix te worden van erfgoed en cultuur!

PROGRAMMA RAVERSYDE

Reserveer je gratis ticket op tickets.raversyde.be

10:00 – 18:00 | Demonstratie historische kijkers | Binocular History Society | ATLANTIKWALL
Experts van de Binocular History Society geven een demonstratie van historische kijkers. Benieuwd hoe ze werken? Wat je toen kon zien of meten door zo’n kijker? Kom dan zeker luisteren naar deze boeiende mensen.

10:30 – 17:00 | Maak je eigen bunker in betonklei! (4+) | An’s Crea Atelier | ATLANTIKWALL | (duur: 15 min.)
De bouw van de Atlantikwall moest snel gebeuren. In korte tijd, kwam er een immense muur aan bunkers tot stand. Een immense verdedigingslinie.  Jouw missie is om een betonnen bunker te bouwen in 10 minuten!  
Je hoeft niet afzonderlijk te reserveren voor de workshop. Deze workshop is inbegrepen in je ticket.

10:00 – 18:00 | Theater Gezellig Bunkeren | Les Moretales | ATLANTIKWALL
Les Moretales brengen beeldend  theater dat op hun eigen bijzondere wijze de aandacht wekt. Dus… aan tafel! Bied je je vijanden veldsla aan? Hoe presenteer je granaatsappelscherven? Maakt bloedworst dorstig? Misschien kom je het te weten. 
Les Moretales is inbegrepen in je reservatie voor Atlantikwall Raversyde.

14:00 (duur: 1,5 uur) | Rondleiding buitenexpo Atlantikwall in vogelvlucht. Archeologie van de Tweede Wereldoorlog | i.s.m. Ugent | NATUURPARK | Start: ingang bezoekerscentrum ANNO 1465 | Voor de wandeling moet je geen ingangsticket voor Atlantikwall reserveren maar je moet wel inschrijven via [email protected], er zijn maximum 15 personen per rondleiding toegelaten. ER IS GEEN PLAATS MEER VOOR DE RONDLEIDING, ALLES IS VOLZET
Curatoren Birger Stichelbaut en Wouter Gheyle (Universiteit Gent) leiden je rond in het Natuurpark. Ze vertellen meer over luchtfotografie in WO II en hedendaagse opgravingen. Luchtfoto’s bieden een unieke kijk op de evolutie van het landschap, daarom worden ze ook vaak gebruikt voor archeologische opgravingen. Welke sporen herken je vandaag nog? Meer info

10:00 – 18:00 | Expo ARTlantic Wall | WO II – bunkers in Atlantikwall Raversyde
Vanaf 23 mei is ARTlantic Wall te gast in enkele WO II – bunkers. Dit internationaal collectief van kunstenaars, wetenschappers en stadsplanners bevraagt hoe Atlantikwall-bunkers een nieuwe invulling kunnen krijgen. Samen met het publiek, musea en kunstenaars gaan ze op zoek naar nieuwe verhalen. Ze willen de Atlantikwall transformeren tot een cultureel en educatief landschap. In de bunkers in Raversyde presenteren ze ‘Blood-duster’ een installatie van de Noorse kunstenaar Vlekart en foto’s van graffitikunst op bunkers. 

10:00 – 18:00 | ARTlantic Wall | Tijdelijke ingreep in bunker batterij Antwerpen | NATUURPARK (nabij Sint-Rafaëlkerk, Duinenstraat 87)
Deze Duitse WO I bunker maakte deel uit van batterij Antwerpen en lag ten oosten van batterij Aachen, op het Provinciedomein Atlantikwall Raversyde. Beide batterijen waren met elkaar verbonden via loopgraven. Tijdens WO II was hier een steunpunt voor de infanterie ingericht. In de jaren zestig maakte de bunker deel uit van camping Petit Bruxelles.
ARTlantic Wall bevraagt de functie van bunkers vandaag. Welke nieuwe functie kunnen ze krijgen? Voor hun tijdelijke ingreep ‘Blood & Water’ verwijzen ze naar het bloederige verleden van bunkers. De sprinkler spuit afwisselend rood pigment (bloed) en water. Met de tijd vervaagt en verdwijnt het rood pigment.
Inschrijven is niet nodig. Ontmoet ARTlantic Wall in het natuurpark. Meer info

WANNEER
Doorlopend van 10:30 – 17:00

INSCHRIJVEN NOODZAKELIJK
Reserveer je gratis ticket op: tickets.raversyde.be
Wie een ticket reserveert, kan genieten van de demonstratie, workshop en het theater.

DEELS ROLSTOELTOEGANKELIJK
Batterij Aachen (WO I) is toegankelijk voor rolstoelgebruikers mits begeleiding (helling van 11%). Batterij Saltzwedel-neu heeft trappen.

LOCATIE
Parking: Nieuwpoortstesteenweg 636, 8400 Oostende. Volg de wegwijzers naar de Atlantikwall (5 min. stappen).
Locatie bunkers Atlantikwall: Duinenstraat z/n, 8400 Oostende.
Kusttram: stop 32, halte domein Raversijde
GPS parking Nieuwpoortstesteenweg: 
51.1987°, 2.8489°

INFO
[email protected]
059/ 70 22 85

ORGANISATIE
Atlantikwall Raversyde en de provincie West-Vlaanderen i.s.m. The Binocular History Society, An’s Crea Atelier en Les Moretales.

Oostende
Oostende
Oostende
Oostende
Oostende
Oostende